AVEA Kuluçka Merkezi Blogger Daveti

Avea24 Mart akşamı Avea ‘nın Maçka’daki merkezinde yeni açılmış olan kuluçkamerkezinin tanıtımı yapıldı. Avea Ar-Ge Direktörü Egemen Kurdoğlu, Ümraniye’deki Kuluçka Merkezi ve AveaLabs hakkında sosyal medya insanlarını bilgilendirdi. Etkinlikle ilgili fotoğraflar Avea ‘nın flickr hesabında paylaşıldı.

Öncelikle AveaLabs,  bilgi ve iletişim teknolojileri alanında gerçekleştirilen akademik çalışmaların günlük hayatımızı kolaylaştıracak yenilikçi ürün ve servislere dönüştürülmesi, ülkemizdeki yenilikçiliğin ve teknoloji üretiminin teşvik edilmesi için kurulmuş Avea içinde bir birim [*]

Aslında Avea’nın Ar-Ge vizyonu ve öncelikleri doğrultusunda uzun vadeli yeni teknolojilerin araştırılması için yatırım yapan bir sistem. Bu amaç doğrultusunda sadece bir araştırma merkezi olmanın ötesine geçerek, girişimciler, KOBİ’ler, üniversiteler ve Ar-Ge iş ortaklarının birlikte çalışabileceği bir merkez olmayı hedefliyor. Merak edenler için daha fazla bilgi kendi websitelerinde var, okuyup neler olup bittiğini öğrenmenizi tavsiye ederim. [AveaLabs]

Aşağıda da AveaLabs’de geliştirilen bazı projelerin o akşam bize gösterilen  demoları var. Buyrun izleyin 🙂

 

Davetin esas konusu olan kuluçka merkezine gelirsek; burası  AveaLabs ile aynı yere konumlandırılmış. Avea mühendisleri ile cevval girişimcileri bir arada bulunduran bir yer. Yani yine Ümraniye ‘de.  Avea’nın sosyal sorumluluk projelerinden bir tanesi. Girişimcilere projelerine, fikirlerine değer katabilecekleri,  projelerini geliştirebilecekleri ofis ortamının sağlanması hedefleniyor.

Detayları aşağıdaki sunumdan ve Kuluçka Merkezinin websitesinden okuyabilirsiniz. Anlatılanlardan hatırladığım ve dikkatinizi dikkatinizi çekmek istediğim bir kaç nokta var.

  • Aşağıdaki sunumda 4. sayfayı muhakkak okuyun. Avea kuluçka merkezinin sizlere nasıl imkanlar sunduğunu anlatıyor.
  • Burası bir kuluçka merkezi yani  asıl amacı sizin fiziksel ortam ihtiyacınızı karşılamak. Teknopark değil. (Peki teknopark nedir? Kuluçka merkezi nedir?)
  • Şu anda sunulan bir teşvik programı yok ama fiziksel olarak Avea bünyesinde olduğunuz  için elbette ileride olası ortaklıklar ya da satış yapma olanağınız olabilir.
  • Mobil ve telekom sektörüne yönelik proje / fikirler ile başvurmak gerekiyor.
  • Sadece fikir aşamasındaysanız da başvurabilirsiniz ancak şirket sahibi iseniz ve fikrinizin üzerinde zaten çalışıyorsanız değerlendirme sırasında daha ciddiye alınırsınız diye tahmin ediyorum. Tabi güvendiğiniz bir fikriniz varsa şirketim yok diye başvurmamazlık yapmayın.  Şirketiniz olmadan sadece bir iş planı ile başvurur ve kabul edilirseniz, kuluçka merkezine resmen dahil olabilmeniz için sizden şirketinizi kurmanızı isteyecekler.
  • İçeride 20 kişilik bir kapasite var yani 4 kişilik 5 farklı şirketi barındırabilecek durumdalar.  4×5= 2×10 = 3×3 +1 + 2 x5 = 20 gibi 🙂

Bizleri davet eden ve ağırlayan Excel İletişim ve Avea ‘ya bu güzel akşam için teşekkür ediyorum.

 

 One thought on “AVEA Kuluçka Merkezi Blogger Daveti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *