Bir Süreliğine Elveda

Ailemden ayrıldıktan sonraki 4 senemi üniversite eğitimi için Ankara’da ardından diğer 4 senemi çalışma hayatı için İstanbul’da geçirdim. Okul, iş derken sıra geldi askerliğe. 01 Ağustos 2012 tarihi itibari ile askerliğim resmen başlamıştı zaten ve sürecin nasıl gelişeceğini öğrenmeyi bekliyordum. Dün gece önümüzdeki 6 ayı da Samsun ve Mersin ‘de geçireceğimi öğrendim ve göründüğü kadarı ile de İstanbul’a, sosyal medyaya, bir sürü sorumluluğa, bir sürü düşünceye, bir sürü sese, bir sürü yazıya, bir sürü talebe, bir sürü sürece, bir sürü dosta (bir de Boğaz’a) bir süreliğine veda ediyorum.

Askerlik döneminin kendimi dinleyebilmek, kafamı dinlendirebilmek ve kararlar verebilmek için verimli bir dönem olacağını umuyorum. Fiziksel anlamda da forma girebilmem için şans olacak. ( O göbek gidecek 🙂 )

“If it’s time to go, remember what you’re leaving. Remember the best. My friends have always been the best of me.”

Bu satırları okuyan herkese öncellikle teşekkür etmek istiyorum. İş , okul  ve sosyal medya vesilesi ile Türkiye ‘nin (dünyanın) bir çok şehrinde çok değerli insanlarla tanıştım. Kimisinden yardım aldım, kimisinden ibret aldım, kimisinden ilham aldım, kimisini örnek aldım. Derdimle dertlenenler oldu, dertsiz başıma dert açanlar oldu ama nihayetinde herkesin ifade ettiği birşeyler vardı, herkes iz bıraktı. (Zaten onun için kafam çok karıştı 🙂 ) Az da olsa problem yaşadıklarım oldu. Hepinizden haklarınızı helal etmesini rica ediyorum, varsa eğer benden yana helaldir.

“This song is ending but the story never ends.”

Dönmek nasip olursa hikayenin yeni bölümlerini yaşamaya devam edicez. Dün, bugün ve arkasından gelenler de geleceği şekillendirmeye devam edecek. Gerçekleştirmek istediğim birçok şey var; bakalım zaman neler getirecek, payımıza neler düşecek.

Tekrar teşekkürler, Ocak 2013 ‘de görüşmek üzere …

24. The End of Time- Vale Decem by Anarkia

13 thoughts on “Bir Süreliğine Elveda

  1. Allah yardımcın olsun. Bol bol sabır versin inşallah.
    Zor ve enteresan bir deneyim seni bekliyorum.
    Hayırlı tezkereler dilerim şimdiden.

  2. Sağ salim hayırlısıyla git gel Patron!.. 😉 Şimdiden hayırlı tezkereler. (İlk başlarda o göbek gidecektir muhtemelen ama sonlara doğru tekrar geri kazanabilirsin. İhtiyacın kadarını almaya bak)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *