Dijital Strateji Danışmanlığı

Blog yazılarımdan bana ulaşan ya da etkinliklerde görüşme fırsatı bulduğumuz birçok teknoloji startup ‘ı kendilerini ve ürünlerini doğru şekilde anlatamamaktan şikayetçi. Ben de onlara internete bağlı her türlü dijital platformu kendi ihtiyaçları için nasıl kullanabileceklerini, hangi araçları hangi şekilde kullanırlarsa nasıl sonuçlar elde edeceklerini ve bunun ne fayda sağlayacağını keyifle anlatıyorum. 

Onların Sizi Bulmasını Sağlayın

Dijital platformların startuplar için en büyük faydası; hizmetinizi arayan insanların sizi bulmasına yardımcı olmasıdır. İhtiyaç sahibinin sizi bulmasını, sizin onları aramanızla karşılaştırdığımızda dikkatimizi çeken çok önemli bir nokta var. Müşteri kazanma maliyetleri anlamında ciddi tasarruf sağlanabiliyor. Çünkü mesajımızı daha odaklı verebilme fırsatımız var.

Diğer yandan arayanların size ulaşmasını sağlamak onlarla daha kaliteli birebir ilişkiler kurmanıza yardımcı olacaktır. Bu da müşteri yaşam boyu değerine ciddi anlamda olumlu katkı sağlayacaktır.

Doğru Entstrümanlar Seçilmeli

Reklam, tanıtım ve müşteri edinme çabalarınızı daha verimli hale getirebilmek, maliyetlerinizi düşürebilmek için dijital platformlarda doğru içeriğin, doğru dilin kullanılması ve müşterinin size ulaşmasını sağlamak önemli. İlgi çekildikten sonra da sosyal ve birebir iletişim platformlarının yardımı ile kaliteli ve açık bir iletişim sağlanacaktır.

Bu kanallar

  • Bloglar
  • Mikrositeler
  • Sosyal ağlar
  • Mobil uygulamalar
  • Online eğitim kanalları
  • Özel davetlilerin katıldığı offline etkinlikler olabilir.

İletişim

Size nasıl yardımcı olabileceğim konusunda lütfen benimle irtibata geçmekten çekinmeyin. mcd@muratcandemir.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *