Foursquare ‘e Giriş: 4SQ 101

MBA eğitimim dahilinde aldığım e-Marketing dersi için temel seviyede foursquare anlatan bir sunum derledim. Aslında foursquare, bu yazı ya da sunum  ile karşılaşacak birçok kişinin çokca kullandığı, uzmanı olduğu ya da en azından aşina olduğu bir uygulama ancak hiç fikir sahibi olmayanlar için bilgilendirici ve tanıştırıcı olacaktır diye tahmin ediyorum.

foursquare.com ‘dan hesabınızı açıp,  telefonunuza ilgili marketten uygulamayı yükleyip, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ben çokca kullanıyorum ve yapılan çekinler sayesinde birçok arkadaşımla spontane buluşmalar gerçekleştirdim. Yeni insanlarla tanıştım. Yani sosyalleşmenize de yardımcı oluyor aslında.

Evet, mantıklı düşününce puan/badge/mayorlık  gibi sanal şeyler için rekabet edilmesi ve bundan keyif alındığının zannedilmesi insanlık namına biraz ürkütücü olsa da, farklı amaçlar için kullanıldığında gayet faydalı bir araç Foursquare.  Arkadaş bulucu veya etkinlik düzenleyici olarak kullandığınızı düşünün mesela.

Tabi bir de işin ticari işletmeler ve markalar için olan boyutu var. O konu hakkında da başka bir yazıda bahsetmek istiyorum.

Yazının buradan sonraki kısmını sevgili dostum Hakan Tokgöz ‘e ithaf ediyorum 🙂

Eğer benim foursquare kullanan arkadaşlarım yok , bu sebeple bu uygulamayı kullanmamın pratik bir faydası olmayacak diyorsanız,  sizleri 4SQ ve benzeri lokasyon bazlı uygulamaları kullanan insanların buluşup, sohbet ettiği bir etkinliğe davet etmek istiyorum.  Detaylı bilgiye facebook ve twitter hesaplarından ulaşabilirsiniz.  Her ay düzenleniyor ve etkinlik davetiyesi facebook üzerinden size ulaşıyor. Yabancılık çekmeden yeni arkadaşlar edinebileceğiniz samimi bir ortam oluyor.

Bir de eğer eklemek isterseniz, beni de buradan bulabilirsiniz.   https://foursquare.com/muratcandemir

Keyifli çekinler 🙂

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *