Galatasaray Yeni Sezon Formalarını Tanıttı

Konuk yazarımız fanatik galatasaraylı Hakan Tokgöz, muratcandemir.com adına Galatasaray ‘ın yeni sezon formalarının tanıtıldığı etkinliğe katıldı ve izlenimlerini sizlerle paylaşıyor. Satır aralarında benim de bazı yorumlarım oldu 🙂

“17 temmuz Pazar günü A&B İletişimin davetlisi olarak Galatasaray Futbol takımının 2011-2012 sezonunda giyeceği yeni Nike formaların Galatasaray Lise’sindeki lansmanına katıldık. Bu Nike ile Galatasaray Futbol Kulubü arasındaki 5 yıllık ortaklığın da ilanıydı aynı zamanda. Bu ortaklık Galatasaray için yeni bir dönemin başlangıcını simgeliyordu. Daha lisenin bahçesindeki tarihi ana kapı ile lise bina arasındaki yürüyüş yoluna ilk adımınızı attığınızda sizi lise binasının tam önündeki kocaman “Ruhunu Ortaya Koy” yazısı karşılıyordu. Bence Nike, Galatasaray’ın 2000 yılında gelen UEFA ve Süper Kupa başarılarının temelinde yatan ve Galatasaraylıların 2000 ruhu diye adlandırdıkları güce atıfta bulunarak başarılı bir kampanyaya imza atmıştı bile …

ruhunuortayakoy
Ruhunu Ortaya Koy

Tam yolun sonuna gelip, klübün Ali Sami Yen tarafından 1905’de kurulmuş olduğu sınıfa bakan bahçeye ilk adımımı attığım sırada solumda beyaz oturma grubunda oturan Fatih Terim’i görmüş, lansmanın büyüsüne kapılmıştım bile 🙂 İlk 10 saniye içinde kimilerinin aşırı ego, kimilerinin aşırı güven, kimilerinin de aşırı kibir ve kendini beğenmişlik diye ifade ettikleri şeyi çok rahat görülebiliyordum kendisinde. Daha önce Hagi, Rijkaard gibi hocaları da görmüş biri olarak söylüyorum ki  aradaki karizma farkı azımsanacak gibi değil.

Birkaç futbolcu da görebilecek miyim düşüncesiyle bahçede ufak bir tur attım. Ancak  rastlayamadım.  Kadir Çetinçalı, Vedat Özdemir gibi isimleri görür görmez tanıtımın başlamak üzere olduğunun anonsu yapıldı. Anons üzerine salona adım atar atmaz en samimi arkadaşlarımdan birinin beni arayıp üzerimdeki gömleğin yakıştığını söylemesi de cabasıydı, zira GS TV canlı veriyormuş tanıtımı 🙂

Sol tarafta kırmızı,  sağ tarafta ise sarı renkte hazırlanmış 5 sıra tribun şeklinde oturma düzeni ve son sıradan itibaren arkalarında barkovizyon ile Turk Telekom Arena’nın Doğu ve Batı blokları yükseliyordu.Tam ortada ise kale arkası yansıtılmıştı. Salona beraber adım attığımız zaman Kadir Çetinçalı “Vay Turk Telekom Arena şekli” demişti hemen yanıbaşımda.Gerçekten sanki stadın içine giriyormuşsunuz gibi bir hava yaratılmıştı. Anlaşılacağı gibi sol,sağ ve ortada olmak üzere 3 duvarı da kapsayan barkovizyon gösterisi bizi bekliyordu.Ortadaki ana ekranın ve aynı zamanda yürüyüş platformunun tam karşısında da görüntü almak isteyen basın mensupları için ayrılmış oturma düzeni bulunuyordu.

Kırmızı Tribün

Ben sarı tribüni seçip sağ taraftaki yerimi aldım. Karşımızdaki kırmızı tribunun tam orta kısmında Fatih Terim, onun yanında 2. başkan Adnan Öztürk, yönetici Abdurrahim Albayrak ve Fatih Terim’in yardımcıları Hasan Şaş ile Ümit Davala oturuyordu. Fatih Terim’e olan ilgi içeride de aynı şekilde devam ediyordu.  Hemen yanımda oturan Ahmet Çakır “Hoca da buradaymış” diyerekten hal hatır sormak için yanına gitti. [mcd: Bakarken ardından gitme kal diyemedim, diyemedim, diyemedim :)]

Ve kısa bir sessizlikten sonra program başladı. Ekranda Metin Oktay’ ın o meşhur ağları delen golü, Galatasaray’ın çeşitli Avrupa maçlarından golleri ve  herkes tarafından çok iyi  bilinen Fatih Terim’in UEFA final maçına çıkmadan önce futbolculara yaptığı ateşleyici konuşmanın görüntüleri yayınlandı.

Ardından da Nike’ın düzenlediği Twitter kampanyası için bazı Galatasaray taraflarının mesajları ekrana gelmeye başladı. Bu kampanyada Galatasaray’ın kendileri için ne ifade ettiği soruluyordu taraftarlara. En son Arda Turan’ın tweet’i gelmişti : ” Galatasaray benim için asalettir. ”

Podyuma ilk çıkan, tanıtımın sunucusu, ekranlardan tanıdığımız Melih Gümüşbıçak idi. Giriş konuşmasından sonra Nike Türkiye Genel Müdürü Matthijs Visch konuşmasını yapmak üzere sahneye çağırdı. Visch özetle, Türkiye’nin spor alanındaki en büyük markası olan Galatasaray ile yapılan ortaklığın önemine vurgu yaptı. Galatasaray’ın dünyaca bilinen bir ekip olması, yurtiçi ve yurtdışında ciddi başarılara imza atması, her zaman mücadeleci bir ruha sahip olması ve hep büyük başarıları hedef edinmesinin Nike için öne çıkan faktörler olduğunu belirtti. Bu yüzden en güzel sloganın “Put Your Spirit On”  (Ruhunu Ortaya Koy) olacağını düşündüklerini söyleyerek sözlerini bitirdi.

Konuşmanın ardından podyumun tam ortasından Arda parçalı, solunda Colin Kazım sarı ve sağında Ceyhun siyah forma ile zemine kurulmuş platformdan yavaşça yükselerek boy gösterdiler. Önce Arda yavaş adımlarla podyumda yürümeye başladı. Yüzündeki gülümsemeden geçen sezon farklı renklerdeki formalara olan memnuniyetsizliğinin parçalı forma ile son bulduğunu görebiliyorduk 🙂 [mcd: mor size yakışıyordu hacım, kalsaydı keşke 🙂 ] Ardından Colin ve Ceyhun takip ettiler.

Galatasarayın Yeni Sezon Formaları

Devamında bir grup siyah forma, bir grup sarı ve diğer grup da parçalı forma ile takım halide yürüyüş gerçekleştirdiler.Sonrasında Melih Gümüşbıçak sırayla Ceyhun, Arda ve Colin’e yeni formalar hakkındaki görüşlerini sordu.Bence en ilginç yorum Colin’den geldi. Kendisi sarı formayı beğendiğini ama duyduğuna göre 93’ten beri bu formanın kullanılmadığını,o sezon da takımın çok başarılı olduğunu ve aynı başarının da önümüzdeki sezon gelmesini umut ettiğini söyledi.

Galatasarayın Yeni Sezon Formaları

Melih Gümüşbıçak tekrar sözü alıyor, Nike’ın mükemmel bir konfor ve performans için tasarlanan formalarda, terin buharlaşmasını sağlayan kumaş vasıtasıyle teri oyuncunun vücudundan uzaklaştırarak oyuncuların maçlarda kuru ve serin kalmasını sağlayan Nike’ın patentli Dri-FIT teknolojisi ile formaları ürettiğini anlatıyordu. Daha ilginç olanı ise sarı formanın %100 geri dönüştürülmüş polyesterden üretildiğini söylemesi idi. Bu formanın kumaşı yeni bir iplik üretmek üzere eritilen kullanılmış plastik şişelerden üretiliyormuş. Her bir forma için tam sekiz plastik şişe kullanılıyormuş. Bu bilgiyi verdikten sonra kaçınız sarı formayı tercih edersiniz bilemiyorum 🙂 Şaka bir yana ipliğin elde edilmesi gayet hijyenik ve teknolojik koşullarda yapılıyor. Tam çevre dostu bir forma olmuş.

Devamında A2 takımı Galatasaray’ın antrenman giysilerini tanıtan yürüyüşlerini gerçekleştirdi. Bunlar da sporcuların antrenman performansları düşünülerek yine hafif ve özel havalandırma sağlayacak şekilde tasarlanmış.

Ardından da sırasıyla Elmander, Ceyhun, Selçuk, Arda ve Colin Nike’ın Galatasaray için tasarladığı casual kıyafetleri sergilediler. Kreasyon sarı, kırmızı ve siyah renklerde yapılmış GS Polo tişört ve N98 ceketten oluşuyor.  Şahsen günlük hayatta gayet rahatlıkla giyilebilecek, sade ve güzel olduklarını düşünüyorum.

Galatasaray Günlük Giyim

Daha sonrasında ise Galatasaray Klubü adına 2. başkan Adnan Öztürk konuştu. Yapılan anlaşmanın ötesinde ben asıl futbolcu kardeşlerime seslenmek istiyorum diyerek başladı sözlerine. Kulubün simgesi olan aslanın neden ormanlar kralı olarak adlandırıldığını Güney Afrika’da yaptığı tatilde nasıl çok daha net anladığını şöyle anlattı.”Bir çok vahşi hayvanı gördük, hepsinin uçmak, yüzmek,saklanmak vb gibi değişik ve tehlikeli yetenekleri vardı ama aslanda bu tarz bişey yoktu .Peki neydi bu aslanı kral yapan diye sordum kendi kendime? Cevabı aslanları gördüğüm zaman anlamıştım. Aslana baktığınız zaman iki şey görüyorsunuz. Birincisi yüksek bir asalet, ikincisi de yüzündeki korkusuzluk. Kesinlikle hiçbirşeyden korkmadığı çok belli oluyordu. “Futbolcuların da Galatasaray’ın simgesi aslan gibi sahada asil ve korkusuz bir şekilde mücadele etmeleri gerektiğini, Galatasaray formasını giymenin bunu gerektirdiğini söyleyerek konuşmasını bitirdi. [mcd: takdir ettim 2. başkanınızı güzel laf söylemiş 🙂 ]

Ve programın sonunda Fatih Terim ve yardımcıları Ümit Davala, Hasan Şaş, Claudio Taffarel bütün takım ile beraber topluca poz vermek için sahneye davet edildiler.

Galatasaray Bütün Takım Poz Veriyor

Melih Gümüşbıçak dışarıda basın mensuplarının röportaj yapabilecekleri yerlerin kendilerini beklediğini söyleyerek tanıtımı kapattı.

Bahçede herkes acaba hangi oyuncular gelecek diye meraklanırken önce Colin sonra Ufuk ve Serdar Kurtuluş geldiler. Lig TV ile röportaj yapmak üzere. Hemen yanlarında ise Sabri toplu röportaj veriyordu basın mensuplarına. Ben de o sırada Tafarel’i gözüme kestirip kendisiyle bir resim çekilmeyi ihmal etmedim 🙂

Hakan ve Tafarel

Hemen oradaki bir görevliden diğer futbolcuların hızla toparlanıp çıktıklarını, sebebinin de akşama yapılacak olan hazırlık maçı olduğunu öğrendim.

Adnan Öztürk ise hemen yanıbaşımda, her Galatasaraylı’nın merak ettiği gibi Kanalturk muhabirinin Cambiasso ve Muslerea transferlerinin ne aşamada olduğu sorusuna daha kesinleşmiş herhangi birşey olmadığını ama kısa zamanda netleştireceklerini ayrıca da Turk Telekom Arenada sezon açılışındaki maçta Liverpool’a karşı iyi bir kadroyla çıkmayı planladıklarını söyleyerek cevap veriyordu.

Diğer tarafta ise ismini bilmediğim bir yöneticinin defalarca gitmeleri gerektiğini söylediği halde Fatih Terim’in davetlilerin imza taleplerini geri çevirmediğini görüyordum.Bu imza faslını bir süre ben de çok yakından takip ettim. Son olarak Fatih Terim’in de ayrılması ile ben de diğer davetliler gibi hediye formamı alıp bu güzel günü noktalayıp evin yolunu tuttum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *