LG E2381 Super LED Monitör İncelemesi

Konuk yazarımız Oğuz Filizfidanoğlu sizlere LG ‘nin yeni ürünü E2381 Super LED monitörün incelemesini yapıyor.

“Uzun zamandır evde denediğim bir görüntü harikasından size bahsetmek istiyorum.. Her hangi bir ürün kullanıcısının aldığı üründen %90 beklentisi,  basit bir şekilde isteklerini karşılamasıdır, örneğin ekmek alırız ekmekten %90 beklentimiz karnımızı doyurmasıdır, çok küçük bir kısmımız ekmeği pasta yapmak için kullanırken bir kısmımızda yemeğin içine katarız..

LG E2381 Super LED monitör tam bu noktada %90 kesimin beklentilerini karşılarken ek özelliklerle de %10 dilimin taleplerine göz kırpıyor. Çok hafif bir monitör olması sebebiyle basit bir şekilde yer değişikliklerinde bize müthiş imkan sağlıyor. Eskiden monitörün yerini değiştirmek ev taşımak gibiyken LG bu hafif monitör ile buna çok daha kolaylık sağlıyor.. Ayrıca monitör girişlerinin monitör ayağında olması kablo karşılıklarını mükemmel bir şekilde önlüyor ve daha nizami bir çalışma ortamı oluşmasını sağlıyor, yemek masanızın üstüne bile koyarak rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.. Cihazın fiziksel olarak bu kadar kullanışlı olması cidden tebrik edilesi bir durum.. 

Biraz görüntü kalitesinden bahsetmek gerekirse, parlaklık ve görüntü canlılığı çok uyumlu,  gündüz bile izlediğiniz 1080p bir filmin kalitesini ışık yoğunluğu altında rahatlıkla görebiliyorsunuz.. HD bir filmi LG E2381 Super LED monitörden izlemenin en güzel yanı ise, kendinizi monitöre göre değil monitörü kendinize göre ayarlayabiliyor olmanız.. Tepkime süresi ( 5 ms ) o kadar düşük ki, alt yazı geçişlerinde görüntü kaybı olmadan bütün ekranda ki her noktayı rahatlıkla izleyebiliyorsunuz.. Bu arada monitör alanların en çok dikkat ettiği özelliklerden birisi de kontrast’dır, bu güzel monitörün 10.000.000:1 dinamik kontrast özelliği de görüntünün kusursuz olmasında çok büyük etken taşıyor..170°/160° geniş izleme açısı ise size oturduğunuz her açıdan mükemmel görüntüyü elde etmenizi sağlıyor..

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *