Linkedin Mobil Uygulamalarını Yeniledi

Linkedin geçtiğimiz aylarda Android, iOS platformları için mobil uygulamalarını güncelledi. Aynı şekilde mobil arayüz de yenilendi. Ben de Android uygulamasını test ettim.  Uygulamanın bundan önceki versiyonu, en azından 3rd partylerden kurtulduğumuz için bizleri mutlu etmişti ancak hiç de tatmin etmemişti.  Bu yeni güncelleme ile hayal kırıklıklarımı unuttum diyebilirim. Bir çok insanın linkedin kullanımını ciddi anlamda artıracaktır. Ben şimdiden daha fazla kullanmaya başladım bile.

Yeni uygulama eskisine kıyasla daha hızlı. Bütün özelliklerin yaklaşık 2-10 kat daha hızlı çalıştığını iddia ediyor Linkedin. Rakamlar biraz ilginç ama yine de daha hızlı çalıştığını söyleyebilirim. Bu da linkedin üzerinde iş süreclerini yöneten insanlar için kolaylık sağlıyor.

Uygulama ilk çalıştırdığınızda hoş bir intro ile açılıyor. Sonra kendi hesabınızla login oluyorsunuz.  Size linkedin contactlarınızı synch edip etmek istemediğinizi soruyor, bu sayede rehberinize linkedindeki bağlantılarınızın bilgilerini ekleyebiliyorsunuz.  Androidde kişilere girdiğinizde o kişinin  linkedin profiline kolayca erişebiliyorsunuz. Tek dokunma yetiyor.

Arayüz tasarımı bir öncekine göre çok daha iyi olmuş. Bir çok tasarımcıdan da iyi yorumlar alıyor.

Anasayfasında “Updates” bölümü var. Bağlantılarınızın oluşturduğu içeriği akış şeklinde görebiliyorsunuz. Akışın üstünde haberler var ve onun üstünde de tek tıkla açılan menü mevcut. Burada Updates, You, Inbox ve More bölümleri var.

Not: Volkan Abi çok kilo almışsın, selamlar 🙂

“You” kısmında kendi profilinizi gayet şık bir şekilde görüntüleyebiliyorsunuz. Okunabilirlik açısından iyi. Başkalarını profilini de aynı şekilde görebiliyorsunuz. “Share an update” butonuna bastığınızda twitter benzeri bir konsol çıkıyor, oradan istediğiniz gönderiyi yapabiliyorsunuz. Hem profilinize hem de  akış ekranına postalanıyor.

“Inbox” bölümü yine gayet iyi tasarlanmış. Mobil uygulama ile mesajlaşma opsiyonunu da daha fazla kullanıcaksınız diye tahmin ediyorum.

“More” bölümünde ise gruplara ve size tavsiye edilen bağlantılara erişebiliyorsunuz. Gruplardaki tartışmaları okumak ve cevaplamak çok kolay olmuş. Ancak kendi açtığınız ya da takip ettiğiniz tartışmaları sonradan bulabilmeniz çok zor. Bunu kolaylaştıracak hiç birşey sağlamamışlar.

Uygulamaya android marketten “linkedin” diye aratarak rahatça ulaşabilirsiniz ya da marketin websitesinden erişebilirsiniz. http://bit.ly/s6fVk6

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *