Sikayetvar.com, Türkiye’nin Çukur Haritasını Çıkarıyor.

Sikayetvar.com yeni projeleri ile ilgili güzel bir açıklama göndermiş.  Sizlerle paylaşmak istedim. İlginç bir çalışma olacağa benziyor.  Ancak proje ile ilgili birkaç şikayetim var 🙂

  • Proje, şirketlerden sonra belediyeler için de bir reyting ölçümü yapmayı hedefliyor ve bu konuda fazla iddalı ifadeler kullanmışlar. Şöyle demişler. “Başlattığımız  uygulama kamunun şikayetlere duyarsız kalmasını önlemeyi amaçlıyor. Türkiye’nin her bölgesinden gelecek şikayetler ile artık Türkiye’de hangi belediye seçmenine hizmet veriyor, hangisi vermiyor gözler önüne serilecek”
  • Projeyi genel olarak beğenmiş olsam da belediyelere bir baskı unsuru şeklinde lanse edilmesini itici buldum. Bültende “Pozitif Baskı” tabiri kullanılmış ama pozitif kelimesini kullanarak her zaman  pozitif algı oluşturulamıyor  ne yazık ki. İnsanları kullanmaya teşvik edebilmek için metinde  provakatif ifadeler kullanılmış.Belediyelerin vatandaşa daha iyi hizmet sunmasına yardımcı bir araç olarak da lanse edebilirlerdi.
  • Şu anda sadece iOS uygulaması var. Yakın zamanda Andorid için de yapacaklarını umut ediyorum.
  • iPhone kullanıcısı olmadığım için test edemedim. ancak açıklamalardan anladığım kadarıyla lokasyon bazlı bir uygulama düşünmüşler ve belediye uygulaması yapmışlar. Halbuki  bu uygulamayı aynı zamanda  şirketleri şikayet etmek için de kullanabiliyor olabilirdik.
  • Mümkünse bundan sonra metinde ünlem kullanımı konusunda daha dikkatli olunsun 🙂

Projeyi ve artılarını daha yakından anlayabilmek için aşağıda bülteni okuyabilirsiniz.

belediye mobil sikayet uygulaması haber bulteni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *