Sony Xperia Z Lansmanı

Sony Mobile, amiral gemisi Xperia serisinin yeni modeli Z ‘yi birkaç hafta önce basın mensuplarına ilginç bir etkinlikle tanıttı.

Davetliler Aysun Hanım 'ı dinliyor
Davetliler Aysun Hanım ‘ı dinliyor

O gecenin süprizi dolu bir jakuziydi. Jakuzinin varlığının sebebi Z ‘nin su geçirmeme özelliği. Telefon su altında da normal fonksiyonlarına devam edebiliyor, video bile çekebiliyor. Xperia Z, Sony’ nin birçok alanda sahip olduğu üstün teknolojileri bünyesinde barındırıyor, hepsi bu telefona entegre edilmiş. Sony Mobile yöneticileri, Z ‘nin akıllı telefon değil kendi oluşturduğu süper telefon segmentinde yer aldığını söylüyorlar.

Didem Hanım Z ‘yi jakuziye atmak üzere

Tasarım yenilenmiş, keskin hatlar korunmuş, gayet havalı bir telefon olmuş. Elinizde taşırken ya da oturduğunuz masada sizi havalı gösterecektir. 13 MP kamerası ve HDR video çekme özelliği var. Ayrıca 5 inç Full HD ekrana sahip. Görüntü gayet kaliteli, renkler parlak, gördüklerinizden keyif almanızı sağlıyor ancak bu özellikler batarya ömründe problem yaşatacaktır diye tahmin ediyorum. Batarya problemi yaşadığınızda sinirleriniz çok fazla bozulmasın diye özel bir güç tasarrufu özelliği getirmişler, bir nevi tersten turbosu var 🙂

Sony Mobile ‘ın Android ve diğer platformdaki telefonlarla rekabette en büyük kozu markanın sahip olduğu ekosistem (içerik, TV, ses sistemleri vb.) ve bunun kullanıcıya vaad ettiği deneyim. Hayatınız için eğlenceli ve pratik çözümler sunma vaadindeler. Bu sebeple TV, hopörlör gibi çevre sistemlerine bağlanma ve içerik paylaşımını Xperia Z ‘de daha kolay ve hızlı hale getirmişler. NFC üzerinden tek dokunuşla diğer cihazlara bağlanabiliyorsunuz.

Mansour, kendi telefonunu televizyona bağlıyor
Mansour, kendi telefonunu televizyona bağlıyor

Ürün elime ulaştığında daha detaylı bir inceleme yapmak istiyorum. O akşamdan kalan ilk izlenimim Z ‘nin çok iyi bir telefon olduğu yönünde. Telefon almak isteyenlere tavsiye edebilirim, muhtemelen pişman olmayacaklar. Telefonun mart ayında çıkması bekleniyor. İçerik konusunda bazı süprizleri olacağını belirttiler. O akşam herhangi bir açıklamada bulunmasalar da dedikodular ve beklentiler, ürünün 1999TL gibi bir rakamdan satışa çıkacağı yönünde.

Aşağıda resmi tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *