Sosyal Medyada Mühendis Olmak Eğitimini Gerçekleştirdik

Ülkemizde mayıs ayının ilk haftası Bilişim Haftası olarak kutlanıyor, bu hafta kapsamında etkinlik düzenleyen üniversitelerden bir tanesi de Karabük Üniversitesiydi. Bilgi Teknolojileri ve Yazılım Kulübü, Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Kulübü ile Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Hocalarının katkıları ile gerçekleştirilen etkinliklerin ikinci gününe biz de “Sosyal Medyada Mühendis Olmak” konulu panel ile katıldık.

Sosyal Medyada Mühendis Olmak; temel olarak mühendislik öğrencilerine ya da bütün üniversite öğrencilerine üniversite yıllarında girişimlerde bulunmayı, projeler yapmayı ve en önemlisi de sosyal olmayı öğütleyen bir eğitim aslında. Sosyal medyayı kullanarak nasıl sosyal olabileceklerini, kendilerini anlama süreçlerini ve hem kendilerine, hem çevrelerine nasıl fayda sağlayabileceklerini anlatmaya çalışıyoruz.

“Sosyal Medyada Mühendis Olmak” konulu eğitimi 05 Mayıs 2012 Cumartesi günü Karabük Üniversitesinde gerçekleştirdik

Eğitimin benim haricimde diğer konuşmacıları Coşkun Taşdemir ve İsmail Emrah Demirayak ‘tı. Coşkun, sosyal medya aracılığı iş bulma, komünite kurma ve kitap yazma hikayelerini anlattı. İsmail ise mühendislik eğitimi almasına rağmen mühendis olarak çalışmadığını, sosyal medya üzerinden düzenlediği futbol ligi sayesinde tanındığını ve edindiği çevre ile nice iş teklifleri aldığını anlattı.

Eğitim sonrasında üniversite öğrencilerinden aldığımız tepkiler bizi çok mutlu etti ve içeriği daha da iyileştirmek yönünde bizleri motive etti.  Eğitimimize katılan arkadaşlardan bir ricam olacak;  http://bit.ly/karabukanket adresindeki anketi doldurabilirseniz biz de yorumlarınıza göre iyileştirmelerde bulunabiliriz.

Katılan, bizleri dinleyen herkese teşekkür ederiz.

Etkinlik haberi ve fotoğraf  galerisi için bu linke göz atabilirsiniz. http://www.karabuk.edu.tr/etk_detail.asp?etkinlikID=406

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *