Yeni Ford Focus: Teknolojik, Sportif, Demokratik – 2

İlk yazıda yeni Ford Focus ile ilgili deneyimlerinden bahsetmiştim.  İkinci yazıda ise sürüş izlenimlerimizle ilgili videolar var.

Etkinlik Videosu (çok eğlenceli)

Aktif şehiriçi güvenlik sistemi – 1

Aktif şehiriçi güvenlik sistemi – 2

Otomatik park sistemi – 1

Otomatik park sistemi – 2

 

Ayrıca bu teknolojiler 21-22 Temmuz 2011 tarihlerinde gerçekleşen  Ford Güvenlik Teknolojileri Turunun İstanbul ayağında da ziyaretçiler tarafından test edildi.

Ford Güvenlik Teknolojileri Turu nedir?

“Dünyanın en köklü otomotiv şirketlerinden biri olmasının yanı sıra ürettiği akıllı sistemlerle teknoloji şirketi olma özelliği de taşıyan Ford, öncülüğünü yaptığı ‘Geleceğin Akıllı Güvenlik Teknolojileri’ni tanıtmak üzere yola çıktı.

‘Ford Güvenlik Teknolojileri Turu’, Avrupa’nın pek çok büyük kentlerinde Ford’un yeni teknolojilerini tanıtmayı hedefliyor. Toplam 12 ülkede 3 ay boyunca sürecek olan tur kapsamında 35 Avrupa kentine misafir olunacak. İspanya’nın ardından Türkiye’de düzenlenecek simülatörlü test sürüşü etkinliği ile devam edecek tur, Türkiye’den sonra İsveç, İsviçre, Fransa, İtalya, Avusturya, Almanya, Hollanda, Belçika, İngiltere, İskoçya ve İrlanda’yı ziyaret edecek.

21-22 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da Türk Telekom Arena’da yapılacak olan ‘Ford Güvenlik Teknolojileri Turu’ kapsamında, Ford’un uzman mühendisleri tarafından bugünün ve yarının güvenlik teknolojileri hakkında bilgi verilecek ve dünyada ilk kez sunulan bir güvenlik inovasyonu olan “Şişme özellikli arka emniyet kemerleri” gibi yeni teknolojiler tanıtılacak.”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *